MOBILSERVIS s. r. o. Váš spolehlivý servis
Kategorie: Novinky

Ochrana vozidla před hlodavci.

Ochrana vozidla před hlodavci.Ochrana vozidla před kunou.

 

 

 

Kuna skalní dokáže značně poškodit přívodní hadice a kabely motoru. Díky své schopnosti adaptace u lidských obydlí ohrožují Váš vůz nejen na venkově, ale také ve městě.

 

 

Proč leze kuna do motoru:

V chladnějších obdobích hledá místo, kde by se zahřála a v teple přenocovala. Tím ale zanechá v motoru své pachové stopy. Kromě toho si do motoru může natahat i další smetí, aby si vylepšila pelíšek. Pokud pak s autem přijedete na jiné místo, ucítí místní kuna pach konkurenční kuny a jde si hájit své teritorium. Snaží se odstranit pachové stopy a přitom kouše a ničí označkované části v motorové části. Pokud se vrátíte domů, tak se efekt opakuje, domácí kuna se opět snaží odstranit pachy předešlé kuny. Mohou tak způsobit značné škody na různých součástech motoru, zejména elektrických kabelech a přívodních hadicích chlazení.

 

 

Špatné startovaní a přehřívání motoru:

Po rozkousnutí kabelu dokáže kuna odpojit některá důležitá zařízení motoru. Můžete tak mít například problém nastartovat a nebo přestane fungovat klimatizace. Pokud se ji povede způsobit zkrat v prokousnutých svazcích kabelů, které nejsou jištěny pojistkou, může Váš automobil díky stejnosměrnému oblouku i samovolně vzplanout. Dále dokáže způsobit úniky chladících kapalin a následné přehřívání motoru. Pokud tedy ráno nemůžete nastartovat, může to být právě díky nočnímu řádění kuny.

 

 

Máme řešení: pro více informací nás neváhejte kontaktovat.