MOBILSERVIS s. r. o. Váš spolehlivý servis
< návrat zpět

Bloková výjimka

I s vozidlem v záruce můžete do nezávislého servisu.
Beze strachu a s klidným svědomím. O záruku totiž v žádném případě nepřijdete. Díky tzv. blokové výjimce (legislativní úprava Evropské komise č. 461-2010) se můžete sami rozhodnout, komu svůj vůz svěříte. Ať už se jedná o opravu, běžnou údržbu nebo garanční servis.

Možná jste o blokové výjimce nikdy neslyšeli. Možná vám kdosi ve značkovém servisu tvrdil, že při návštěvě neautorizovaného servisu ztrácíte právo na záruku. Není to pravda! Přezout pneumatiky, vyměnit olej i opravit nabourané vozidlo může jakýkoliv autoservis, pokud dodržuje jasně stanovená pravidla:

  • Musí se držet postupu předepsaným výrobcem automobilu.
  • Používá pouze schválené náhradní díly (originální nebo kvalitativně rovnocenné).
  • Vše je nutné řádně zdokumentovat a vyplnit servisní knížku.

Všechny tyto podmínky splňuje i náš autoservis. A na rozdíl od předražených autorizovaných servisů vám pomůžeme ušetřit nemalé peníze. Rozhodnutí je jen na vás. Výrobce vám nesmí odmítnout uznat záruku v případě, že dáte před autorizovaným servisem přednost nezávislému. Kdo tvrdí opak, jednoduše lže.

Náš autoservis splňuje požadavky evropského předpisu, tzv. blokové výjimky. Provádíme opravy vozů v záruce i prodloužené záruce, aniž by majitel přicházel o záruku u výrobce. 

Zároveň jsme zapojeni do oficiálních programů výrobců vozidel pro nezávislé opravce. Využíváme programy podpory pro nezávislé opravce Audi, VW, VW užitkové, Seat, Škoda, BMW, Ford a Mazda. Zajišťují nám dodávky originálních náhradních dílů a podporu v rámci diagnostiky a informací k opravám vozidel. Zápis do digitální (elektronické) servisní knihy /DSP/ je u nás samozřejmostí a zdarma!